Rozwój turbin Archimedesa na terenie całego kraju

Poszanowanie środowiska naturalnego jest jednym z naszych naczelnych założeń. Turbina ślimakowa nie powstaje w próżni – w założeniu ma działać w konkretnym miejscu, wpływając na obszar, w którym się znajdzie. W trakcie projektowania zbieramy wszelkie niezbędne informacje na temat rejonu, gdzie będzie pracować wykonana przez nas turbina Archimedesa. W razie potrzeby dostosowujemy projekt do wymagań odpowiednich instytucji w taki sposób, aby pogodzić interesy klienta z założeniami prawnymi. Polska jako kraj członkowski musi przestrzegać unijnych dyrektyw w zakresie ochrony środowiska – właśnie dlatego proponujemy naszym klientom rozwiązanie, jakim jest śruba Archimedesa. Korzyści płynących z takiej inwestycji dla środowiska nie da się przecenić.

Śruba Archimedesa to mechanizm, którego działanie jest relatywnie mało skomplikowane. Wykorzystuje ona potencjalną energię wody. Wirnik, na który napiera płynąca woda, wprawia go w ruch obrotowy. Wirnik połączony jest z generatorem przy pomocy przekładni.

Rozwiązanie to znane jest już od starożytności i wykorzystywane było na obszarze całej Europy. Obecnie turbiny Archimedesa można spotkać w coraz większej liczbie elektrowni wodnych na terenie Wspólnoty.

Projektowanie śrub Archimedesa jest zadaniem złożonym, mimo że sama konstrukcja odznacza się dużą prostotą. Bardzo ważne jest, aby stworzyć dobry projekt turbiny – wszystkie elementy muszą być wykonane z niezwykłą precyzją. Kolejnym istotnym aspektem jest sam montaż. Poszczególne części trzeba dopasować do siebie z dużą dokładnością, w przeciwnym wypadku cała konstrukcja może nie funkcjonować optymalnie, stawiając pod znakiem zapytania sprawność i trwałość turbiny.

Elementy turbiny z reguły ważą od kilku do kilkunastu ton. Transport części na miejsce jest równie ważnym etapem co montaż. Wymaga dokładnego przygotowania i szczegółowego zaplanowania logistycznego. Dzięki temu, że przeprowadziliśmy już wiele realizacji, możemy zagwarantować, że wszystkie kroki od projektu, aż po oddanie działającego obiektu, przebiegną sprawnie, szybko i bez zbędnych komplikacji.